Szczepienia dla obcokrajowców (Ukraina)

Informacje dla cudzoziemców

E-skierowanie na szczepienie dla cudzoziemców – jak się zaszczepić przeciw COVD-19, jeśli nie masz numeru PESEL?

Kto może zaszczepić się przeciw COVID-19 w Polsce?

• Osoba, która przyjechała do Polski z Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym.
  • Osoba uczącą się lub studiująca w Polsce.
  • Zagraniczny doktorant.
  • Cudzoziemiec z zezwoleniem na pracę.
  • Dyplomata.
  • Współmałżonek lub dziecko osoby z prawem pobytu w Polsce.
  • Ważne! W Polsce zaszczepić się mogą osoby powyżej 18. roku życia, ale także dzieci i młodzież powyżej 5. roku życia.

Aby móc skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 powinieneś się zgłosić do lekarza. Brak numeru PESEL nie stanowi przeszkody w procedurze szczepienia.

Potrzebne dokumenty

Aby móc skorzystać ze szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień musisz posiadać dokument potwierdzający Twoją tożsamość – dowód osobisty, paszport lub tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

Pamiętaj, aby w miarę możliwości za każdym razem posługiwać się tym samym dokumentem, który powinieneś zabrać ze sobą również na szczepienie.

Wystawienie skierowania przez lekarza

Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się uprawniony obcokrajowiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty lub numer TZTC.

Wystawione skierowanie przez lekarza – jak zarejestrować się na szczepienie

Jeśli masz już wystawione przez lekarza skierowanie na szczepienie, musisz zarejestrować się na konkretny termin. Możesz to zrobić:

• za pośrednictwem infolinii 989,
  • bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień, który jest dla Ciebie dogodny. Zobacz mapę punktów szczepień.
  • W trakcie rejestracji pamiętaj, aby podać numer dokumentu, który widnieje na Twoim e-skierowaniu.

Szczepienie przeciw COVID-19

Pamiętaj, aby na szczepienie zabrać ze sobą dokument tożsamości, który był podstawą wydania skierowania.W punkcie szczepień będziesz musiał wypełnić krótki kwestionariusz wstępnego wywiadu. Formularz jest dostępny w placówce w języku angielskim i ukraińskim lub na stronie internetowej.

Ważne! Szczepienia przeciwko COVID-19 dla obcokrajowców przebywających w Polsce legalnie wykonywane są bezpłatnie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: SZCZEPIENIA DLA CUDZOZIEMCÓW

DO POBRANIA:

Інформація для іноземців

kwestionariusz_grupa_5-11_lat PO UKRAIŃSKU

kwestionariusz po ukraińsku

Zarząd Szpitala Barlinek Sp. z o.o.